pirmdiena, 2014. gada 1. decembris

Prozas lasījumi 2014.

Šonedēļ, 2.-7. decembrim  norisināsies ikgadējie Latvijas Literatūras centra rīkotie Prozas lasījumi. Esmu pagodināta piedalīties 
"Prozas vakariņas" 3.12. 2014. 19.00 . Grāmatu un kultūrpreču māja NICE PLACE MANSARDS
 Kr. Barona ielā 21a, Rīgā.


Lasījumā piedalās:

Madara Rutkēviča
Agnese Rutkēviča
Zanda Tereško
Helga Tormane
Sandra Sabīne Jaundaldere

Lasījumu vada  Valdis Sils


Grāmatu un kultūrpreču māja NICE PLACE MANSARDS. 3.12.2014.

Pirmajā rindā - Prozas lasījumu žūrija. Agnese Rutkeviča tikko beigusi lasījumu.

Zanda Tereško Prozas lasījumu 2014. pieturā. Japānas ceļojuma iespaidu piezīmes lasa Helga Tormane.

Programmiņas pieejamas NICE PLACE MANSARDS un citās lasījumu norises vietās.

Dziedot dziesmas vārdus pāris reizes piecērtu kāju t.i. pieklaudzinu pie koka. Trešo - ne. Trīs reizes klaudzina Liktenis.Fragments no epifānijas "Nāves Deja":


"Viņa ir tepat, mums līdzās. Mēs tikai izliekamies Viņu neredzam . Vai tādēļ, lai Viņa neredzētu mūs? Nāve. Baltā drānā ietinies masku tēls vai plānu, pelēku ādu apvilkti dancojoši ģindeņi  Nigulistes baznīcā, kuri Viduslaiku gleznotāja otas radīti priecīgi lec kopā ar dzīvajiem ... " Uzziņai:
Tallinas Nigulistes baznīcas Antonija kapelā eksponētais Bernta Notkes gleznas "Nāves deja" fragments ir viens no pasaules slavenākajiem mākslas darbiem, kas ir gleznots 15. gadsimta beigās. Ta ir autorkopija pēc Lībekas Svētās Marijas baznīcas gleznas. Lībekas versija tika iznīcināta 1942. gada ugunsgrēkā.
Vairāk kā piecsimts gadus vecais darbs sniedz ieskatu viduslaiku cilvēka pasaules redzējumā, vienlaicīgi nezaudējot savu aktualitāti arī mūsdienās. No sākotnēji 30 metrus augstā mākslas darba līdz mūsdienām saglabājusies kristīgās pasaules varenos attēlojošais fragments ar 13 figūrām.

 http://en.wikipedia.org/wiki/St._Nicholas%27_Church,_TallinnZiemas Saulgrieži. 2010. Čigānu Dzērvīte.Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru